قیمت ژنراتور به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت ژنراتور از مهم ترین پارامتر های می باشد که خریداران این دستگاه در هنگام خرید آن را باید در نظر بگیرند. ژنراتور وظیفه دارد که انرژی مکانیکی که از سایر سوخت ها دریافت می کند را با استفاده از فرآیند هایی به برق تبدیل نماید. ژنراتوری که با توجه به شرایط کنونی بسیار مورد توجه است دیزل ژنراتور می باشد چرا که از سوخت گازوئیل استفاده می‌کند. دلیل این امر پایین بودن قیمت گازوئیل نسبت به سایر سوخت ها و در دسترس بودن آن در تمامی نقاط جغرافیایی ایران می باشد. قیمت ژنراتور بسته به ظرفیت مورد نیاز خریدار و مصرف سوخت دستگاه متغیر می باشد. برخی از این ژنراتور ها را برای تامین برق اضطراری در خانه ها و مناطق مسکونی می سازند که قطعاً دارای ابعاد کوچکی و قیمت پایین تری می باشند. البته که برای مجتمع های تجاری و کارخانجات ژنراتور هایی با ابعاد بزرگتر و قیمت بالاتری به منظور تامین برق اضطراری طراحی می کنند.

قیمت دیزل ژنراتور و عوامل موثر بر آن

قیمت دیزل ژنراتورها و عوامل موثر بر آن

تاثیر قیمت دیزل بر روی قیمت ژنراتور

دیزل یا موتور از مهم ترین قطعاتی می باشد که در یک ژنراتور موجود است پس به همین دلیل می باشد که این قطعه تاثیر مستقیمی بر روی تعیین قیمت دستگاه مورد نظر دارد. دیزل ها را با توجه به نوع کارخانه ای که آن ها را ساخته است دسته بندی می کنند که هر کدام دارای قیمت متفاوتی هستند. پرطرفدارترین دیزل ها در ایران و کل دنیا مربوط به برندهای ولوو، کامینز و پرکینز می باشد. البته که دیزل ها را در توان های متفاوتی طراحی و تولید می کنند که این نکته در تعیین قیمت ژنراتور حائز اهمیت است. معمولا دیزل های ولوو را با توان پایین تر می سازند که خوب قطعاً این  نکته باعث می‌شود تا این مدل نسبت به برند های دیگر مانند کامینز و پرکینز دارای قیمت پایین تری باشد.

داشتن لوازم جانبی ژنراتور و تاثیر آن بر روی قیمت دستگاه

متعلقات و لوازم جانبی که در کنار ژنراتور قرار می گیرد به نوعی یک آپشن در نظر گرفته می شود که قطعاً بر روی قیمت ژنراتور اثرگذار می باشد. به عنوان مثال اگر در کنار دستگاه مورد نظر آمپر باطری ژنراتور نیز قرار گیرد خوب قیمت دستگاه افزایش می ‌یابد. چرا که اگر ژنراتور مورد نظر آمپر تولیدی بسیار بالایی را ایجاد کند خوب قاعدتاً قیمت نهایی ژنراتور نیز باید افزایش یابد. البته موارد دیگری هستند که می توانند بر روی قیمت گذاری دستگاه اثرگذار باشند مواردی مانند نوع کابل ژنراتور، کیفیت بست های دستگاه، اندازه و ضخامت ورقه شاسی، رنگ بدنه ژنراتور.

تاثیر نوع تابلو کنترل بر روی قیمت ژنراتور

با توجه به طراحی هایی که تاکنون برای این قطعه صورت گرفته است تابلو های کنترل به سه دسته اتوماتیک، موازی و دستی تقسیم می گردند که هر کدام دارای قیمت متفاوتی هستند. این تفاوت قیمت مربوط به تعداد قطعاتی می باشد که در ساخت هر یک از این تابلو ها استفاده شده است. از طرف دیگر این قطعه می تواند تولید کشورهای دیگر مانند اروپا، آسیا و یا چین باشد که هر کدام از آن ها با توجه به متریال مورد استفاده شده در ساخت قیمت مختص به خود را دارا هستند.

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ژنراتور

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت ژنراتورها

آیا قیمت بالا نشان دهنده کیفیت بالا نیز می باشد؟

همیشه قیمت دستگاه نمی تواند تضمین کننده کیفیت دستگاه باشد طبق تجربه های به دست آمده انتخاب یک برند عالی ضامن کیفیت ژنراتور نیست. چرا که ممکن است برای هر دستگاه هزینه جانبی ایجاد شود جدایی از این هزینه برای نصب، تعمیر و سرویس ژنراتور باید مبالغی را پرداخت کرد. اگر کالای خارجی خریداری کردید توقع نداشته باشید که در صورت داشتن مشکل فنی سازنده آن را برای شما تعویض و یا تعمیر نماید. در نتیجه انتخاب یک ژنراتور برند را در اولویت انتخاب های خود قرار ندهید.

قیمت انواع دیزل ژنراتور

قیمت انواع دیزل ژنراتور

کوپل دستگاه و رابطه آن با قیمت ژنراتور

ژنراتور از سه قسمت اصلی موتور، ژنراتور و تابلو کنترل تشکیل شده است. به این صورت که در ابتدا موتور و ژنراتور دستگاه را بر روی یک شاسی فنری قرار می‌دهند و سپس تابلو کنترل را در کنار آن ها نصب می‌کنند که به این فرایند کوپله کردن می گویند. حال این نکته که این کوپله در کجا و توسط چه کسی انجام می گیرد بر روی قیمت اثر گذار است. گاها خود کشور تولید کننده این عمل را انجام می دهد و بعضا شرکتی که این دستگاه را وارد می کند ژنراتور را کوپله می کند.

محصولات مرتبط

دیزل ژنراتور ۳۰۰ کاوا کامینز پاور

دیزل ژنراتور 72 کاوا لوول

مقالات مرتبط

بهترین دیزل ژنراتور دست دوم را از کجا خریداری نماییم؟

اندازه ژنراتور های مورد استفاده در ناو های کشتی رانی

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *