راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

قیمت موتور برق قابل حمل | ابزاری برای زندگی متفاوت

قیمت موتور برق قابل حمل

موتور برق یک وسیله الکتریکی است که قادر است انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل کند. این دستگاه اولین بار در سال 1834 و به شکلی ساده ساخته شد، اما امروز کاربردهای موتورهای برق بسیار متنوع است و در طیفی از وسایل خانگی معمولی گرفته تا انواع مختلف حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما جزء افرادی هستید که مجبورند ساعاتی طولانی را دور از سیستم برق شهری بگذرانند، با ما همراه باشید. در اینجا ما به معرفی و بررسی قیمت موتور برق قابل حمل می‌پردازیم، موتور برقی که در ابعاد کوچک و برای نیازهای متفاوت شما ساخته شده است.

موتورهای برق قابل حمل در کل با کارایی بیش از 95 درصد، بسیار کارآمدتر از دیگر محرکه‌های اصلی مورد استفاده هستند. این موضوع در کنار وزن سبک و ابعاد کوچکتر، آن ها را به گزینه‌ای مناسب برای کمپینگ و گذراندن زمانی طولانی در طبیعت تبدیل می‌کند. آن ها از نظر مکانیکی ساده‌تر و ارزان‌تر ساخته می‌شوند و میزان تولید انرژی‌شان بستگی به میزان استفاده شما دارد. خوشبختانه این نوع موتور به شکل گسترده‌ای عرضه می‌شود.

موتور برق قابل حمل ابعادی کوچک‌تر از سایر موتورها داردموتور برق قابل حمل ابعادی کوچک‌تر از سایر موتورها دارد

معایب و مزایای موتورهای برق

در مقایسه با موتورهای سنتی، قیمت موتور برق قابل حمل، خرید آن را ساده‌تر می‌کند. هزینه اولیه یک موتور برق بسیار کمتر از یک موتور سوخت فسیلی با همان قدرت اسب بخار است. موتورهای الکتریکی دارای قطعات متحرک نسبتا کمی هستند که منجر به عمر طولانی دستگاه می‌شود. معمولا اگر از موتور برقی به درستی نگهداری شود می‌تواند تا 30000 ساعت بدون نیاز به تعمیرات اساسی عمر کند. علاوه بر این، موتور بسیار کارآمدی است و با قابلیت کنترل‌ خودکار، امکان شروع و توقف از راه دور را فراهم می‌کند. به عنوان نتیجه‌گیری باید گفت؛ در کل موتورهای برق به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند.

با وجود قیمت موتور برق قابل حمل، معایبی هم وجود دارد که باید به آن ها بپردازیم. به عنوان مثال، بسیاری از موتورهای برق بزرگ به راحتی قابل حمل نیستند و یک موتور کوچک هم ممکن است تمام نیازهای یک فرد یا گروه را برآورده نکند. همچنین اگر از موتوری با اسب بخار بالا و ضریب بار کم استفاده می‌کنید، ممکن است هزینه بالایی برای هر ساعت کارکرد داشته باشد.

موتورهای برق به حداقل تعمیر نیاز دارندموتورهای برق به حداقل تعمیر نیاز دارند

شناسایی موتور برق مناسب شما

انتخاب موتور مناسب برای یک کاربرد خاص، بستگی به موارد زیر دارد:

  • اسب بخار و سرعت
  • قاب موتور
  • ولتاژ مورد نیاز
  • محفظه ها و موقعیت‌های نصب

این اطلاعات بر روی یک پلاک فلزی بر روی موتور برق قابل حمل ثبت می‌شوند؛ که تاثیر بر روی قیمت موتور برق قابل حمل خواهند داشت. از این طریق می‌توانید گزینه‌های روی میز خود را بررسی و مناسب‌ترین را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. باید بدانید که این نوع موتور معمولا برای سوخت خود از بنزین استفاده می‌‌کند. توجه کنید که این نوع موتورها باید در فضای باز استفاده شوند چون سوخت بنزین، باعث آزاد کردن دی‌اکسید‌کربن می‌شود. اما اگر ناچار به استفاده از آن در فضای بسته هستید، تهیه یک دودکش اقدامی ضروری است.

سوخت این نوع موتور، بنزین استسوخت این نوع موتور، بنزین است

انواع موتور برق قابل حمل

موتور برق انواع متفاوتی دارد. ملاحظاتی مثل نوع منبع نیرو، ساختار داخلی، کاربرد و نوع خروجی می‌توانند معیاری برای تعیین قیمت موتور برق قابل حمل باشند؛ اما در کل دو طبقه اصلی وجود دارد: جریان متناوب (AC) یا جریان مستقیم (DC). نحوه تعامل سیم‌پیچ‌ها در موتورهای AC و DC با یکدیگر با هدف تولید نیروی مکانیکی، بیش از 10 گروه‌ جدید را در درون هرکدام از این طبقه‌بندی‌ها به وجود آورده است.

موتورهای برق از نظر ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند؛ اما به یاد داشته باشید که ابعاد بزرگ موتور، تعیین‌کننده میزان قدرت آن نیست. طراحی ظاهر و ساخت موتور براساس محل استفاده آن صورت می‌گیرد.

قیمت موتور برق قابل حمل

قیمت موتور برق قابل حمل بیشتر از سایر موتورها است، اما مزیت‌های ویژه آن باعث می‌شود که انتخابی مقرون به صرفه و معقولانه باشد:

  1. تنظیم برق تولیدی بر اساس میزان مصرف.
  2. ثابت نبودن دور موتور برق.
  3. طول عمر بیشتر به دلیل نوسان کمتر.
  4. مصرف بنزین بسیار کم (یک لیتر در مقابل چهار ساعت کار مداوم موتور).

با مروری بر فروشگاه‌های اینترنتی متوجه می‌شوید که دامنه قیمت این موتورها بسیار گسترده است. گستره قیمت این گروه از موتور، از حداقل یک میلیون و پانصد هزار تومان شروع شده و حتی تا بیشتر از ۱۵۰ میلیون تومان ادامه پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس