قیمت انواع ژنراتور

قیمت موتور برق دیزلی بی صدا به همراه مشخصات فنی این دستگاه کاربردی

موتور برق یا دیزل ژنراتور چیست؟ این دستگاه یکی از کاربردی ترین موتور برق ها است که نوع سوخت آن از گازوئیل است، و بنابراین به آن موتور برق گازوئیلی هم گفته می شود که به خوبی برق مورد نیاز را تولید می کند. در اینجا به رنج قیمتی چند نمونه ی پر مصرف موتور برق دیزلی بی صدا اشاره می کنیم؛ اما ابتدا به عواملی که پیش از خرید این موتور برق، باید در نظر داشته باشیم می پردازیم. گاهی اوقات به مشتری هایی برمی خوریم که به دنبال خرید ژنراتور هستند؛ اما نمی دانند چه نوع ژنراتوری برای آن ها مناسب است و اطلاعات محدودی دارند که باید به فروشنده موتور برق مراجعه کنند. قبل از خرید ژنراتور ببینید میزان کار شما چقدر است. اگر حجم کار شما سنگین باشد به نوع دیزلی نیاز دارید. به خاطر داشته باشید که یک دیزل ژنراتور کمی گران تر از مدل بنزینی مشابه است. قبل از خرید موتور برق دیزلی بی صدا یا انواع دیگر باید این موارد را در نظر بگیرید و در صورت نیاز از افراد مجرب کمک بخواهید.

موتور برق دیزلی رنج قیمتی متفاوتی دارد؛ طبیعتا هر مقدار پول بیشتری بپردازید ژنراتور با کیفیت تری تهیه خواهید کرد. اگرچه در قیمت های پایین هم، انواع با کیفیتی از این ژنراتور یافت می شود. اگر بخواهید پول کمتری برای خرید موتور برق دیزلی بی صدا خرج کنید می توانید در رنج قیمتی شش تا هشت میلیون تومان یکی از مدل های kama،kipor و یا pioneer را تهیه نمایید که عملکرد مناسبی هم دارند. اگر کار سنگین تر و سرمایه بیشتری دارید می توانید انواعی از ژنراتور را در رنج قیمتی بیست تا پنجاه ملیون تومان تهیه بکنید. برای مثال قیمت موتور برق دیزلی مدل Kubota حدود 50000000 تومان می باشد. در قیمت های میانه هم موتور برق دیزل مدل robin پیشنهاد می شود که می توانید آن را به قیمت 14000000 تومان تهیه نمایید.

مشخصات فنی موتور برق دیزلی بی صدا

چون ژنراتور برق دیزلی انواع مختلفی دارد به مشخصات فنی نوعی از آن ها می پردازیم.

ژنراتور 2 کیلو وات کاما

 • مدل: KDE2500E
 • توان خروجی: 1.8 کیلووات
 • حداکثر توان خروجی: 2 کیلووات
 • سیستم استارت: هندلی
 • مدل موتور: KM 170E
 • حجم موتور(CC): 211
 • ابعاد (mm): 530400×575
 • وزن بدون سوخت (kg):60
 • نوع موتور برق: دیزل

الزامات کلی:

 • ولتاژ اسمی سیستم: 400 ولت / 230 ولت
 • بالاترین ولتاژ سیستم: 440 ولت / 253 ولت
 • تعداد فاز: 3 ph، 4 سیم
 • فرکانس: 50 هرتز

واحدهای DG باید برای 416 ولت  AC، 3 فاز، 50 هرتز رتبه بندی شوند.

قوی ترین ژنراتور های دیزلی

قوی ترین ژنراتور های دیزلی

موتور برق دیزلی بی صدا چگونه کار می کند؟

یک ژنراتور بی صدا در داخل یک محفظه عایق صدا یا محفظه ژنراتور کار می کند که صدای ژنراتور را بسیار کم می کند. در ژنراتورهای دیزلی بی صدا از مواد کامپوزیت در محفظه ژنراتورشان استفاده می کنند. همچنین از مواد نرم و متخلخل در آن استفاده می شود که انرژی صوتی را جذب کرده و آن را به گرما تبدیل می کند.

تبدیل انرژی صوتی به گرما

تبدیل انرژی صوتی به گرما

مواد مختلف موتور برق دیزلی بی صدا، فرکانس های مختلف صدا را بهتر از سایرین جذب می کنند. برخی از مواد ممکن است در جذب صدا در فرکانس های بالا بسیار خوب باشند اما در حالت های دیگر ضعیف باشند. برای مبارزه با این امر و جلوگیری از عواقب آن، اکثر موتورهای برق دیزلی بی صدا از مواد مختلف در چندین لایه استفاده می کنند. فرکانس‌های بالاتر توسط مواد متخلخل بهتر جذب می‌شوند. ضمنا خاموش کردن صداهای فرکانس پایین تر سخت تر است.

عملکرد موتور برق دیزلی بی صدا

عملکرد موتور برق دیزلی بی صدا

امواج صداهای فرکانس پایین گاه منحرف می شوند یا توسط لایه های سنگین مواد جذب می گردند که در برابر حرکت مقاوم هستند. صفحات نازک مواد با شکاف های هوای کم عمق از هم جدا می شوند. این یک جلوه رزونانس ایجاد می کند تا صدای فرکانس پایین را به زیر و بمی بالاتر تبدیل کند. محفظه موتور برق دیزلی بی صدا برای نوع خاصی از ژنراتور یا یک مدل خاص مهندسی می شود تا مطمئن شود که عایق صوتی تا حد ممکن در جذب محدوده صدای تولیدی ژنراتور موثر است.

نحوه کار با ژنراتور برق

نحوه کار با ژنراتور برق

سخن پایانی

ژنراتورها، به ویژه ژنراتورهای دیزلی، می توانند صدای بسیار زیادی داشته باشند و این موضوع یک مشکل اساسی است، زیرا می توانند به شنوایی افرادی که مجبور به کار در مجاورت آن ها هستند آسیب جدی بزنند و آلودگی صوتی فراوانی ایجاد نمایند.

 به منظور مبارزه با این مشکل، موتور برق دیزلی بی صدا ایجاد شدند. بنابراین اگر اطلاعات کافی داشته باشیم می توانیم بدون آسیب به دیگران کارمان را به بهترین نحو انجام دهیم.

 

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *