راد دیزل واردکننده و تامین‌کننده تجهیزات دیزلی

تلفن تماس:

021-58437 ( 30 خط )

Search
Close this search box.

انواع دیزل ژنراتور وکاربرد آنها

در این مقاله سعی برآن شده، که به نقش حیاتی دیزل ژنراتور در زندگی روزمره و صنایع وابسته به آن اشاره کنیم و به انواع آن ، کاربرد و استفاده از این دستگاه بپردازیم.یکی از انرژی­هایی­که با زندگی بشر گره خورده، برای همه­ی امور لازم است انرژی برق است. برق چنان در زندگی ما نقشی پر رنگ ایفا می­کند، که حتی چند دقیقه بدون برق سپری کردن هم، می­تواند دردسرساز باشد. امروزه برق و انرژی برق در تمام زندگی ما سایه افکنده و همه چیز را تحت­شعاع خود قرار داده، از آسانسور یک خانه یا آپارتمان در یک محله، تا اتاق جراحی یک بیمارستان و هرچه که تصورکنیم. در نهایب از این انرژی بهره می­برند. و قطع شدن آن به هر دلیل  می­تواند حتی بر، مرگ و زندگی افرادی، در جاهای خاص مانند:  اتاق عمل تاثیرگذار باشد.

همانطور که می­بینید، این میزان از نیاز به برق طراحان صنعتی را به این فکر واداشت، که برای زمان­هایی که برق قطع می­شود هم، فکری کنند، چراکه نیاز به برق از نیاز­های اساسی بشر در هر کاری شده است.دیزل ژنراتور درحقیقت،  همین، نیاز مارا برطرف می­کند. این دستگاه مولد­برق، در حقیقت این امکان را به ما می­دهد، که در زمانهایی که برق نیست، از منابع محدودی که به وسیله­ی این دستگاه یا ذخیره شده یا تولید، استفاده کنیم. و نیاز خود را تا اصلاح یا درست شدن جریان برق، به وسیله­ی دیزل ژنراتور برطرف کنیم.این دستگاه در حقیقت یک مکانیزم مولدبرق است، که سوخت گازوئیلی مصرف و آن را به انرژی برق تبدیل کرده، و وارد جریان مصرف می­کند.

دیزل­های ژنراتور به دو دسته کلی در نوع مصرف تقسیم می­شوند

 

 

 

قیمت دیزل ژنراتور و کاربرد آن

قیمت دیزل ژنراتور ها بر اساس انواع آنها دسته بندی می­شود. دیزل دستگاهی مولد برق است که به وسیله ی سوخت گازوئیلی کار می­کند، و در مواقع لزوم جایگزین برق قطع شده می­شود. این دستگاه در اصل دو دسته­ی اصلی دارد که هر دو یک کار را انجام می­دهند فقط وسعت و مقدار آن با هم متفاوت است. این دستگاه یک دستگاه حیاتی در شهر­ها مخصوصا ساختمان­های پزشکی و اداری به شمار می­آید.

دسته ­ی اول دیزل ژنراتور ها

دسته­ی اول دیزل ژنراتور هایی هستند، که به عنوان (استندبای) یا اضطراری شناخته شده و قابلیت تامین کامل انرژی را دارند و معمولا در ساختمانها و مراکز پزشکی و اداری کارایی دارند، که در صورت اختلال در جریان برق انرژی مکان مورد نظر را کاملا تامین کنند.  البته به صورت محدود از لحاظ زمانی مانند چندین ساعت یا یک روز در نهایت.

دسته ­ی دوم  دیزل ژنراتورها

اما در دسته­ی دوم این دیزل ژنراتورها که به نام پرایم معروف است، این قابلیت را دارد، که جریان برق را به صورت مداوم  با طول زمان بسیار زیاد تامین کند. ولی با درصد کمتری از انرژی ولی در وسعتی بسیار بیشتر مانند:  زمانی که در یک شهر یا منطقه برق دچار اختلال می­شود.  از این نوع دیزل استفاده می­کنند. تا نیاز را به صورت گسترده پوشش دهند. این نوع از دیزل­ها در شغل هایی که از منابع اصلی برق دور هستند و نیاز به یک انرژی مستمر برق دارند هم بسیار مورد استفاده قرار می­گیرد.

 

امروزه دیزل ژنراتورها یک اصل جدا نشدنی در بسیاری از صنایع هستند

فروش و قیمت دیزل ژنراتور در بازارهای مختلف مصرف

قیمت دیزل ژنراتورها بنا بر برند و انواع آن متغییر بوده، و بازار­های گوناگونی در مصرف و مشتری دارد. در این بخش از مقاله تعدادی از مشاغل و صنعت­هایی که به بازار اصلی مصرف دیزل ژنراتورها تبدیل شده­اند را نام می­بریم.

دیزل ژنراتور­ها در بخش حفاری

دیزل ژنراتور­ها در بخش حفاری در تمامی جهان کاربرد بسیار زیادی دارند،  به گونه­ای که­در صورت دسترسی نداشتن به این دستگاه مجبور به توقف کار هستند، چرا که حدود 70 درصد از کار­های استخراج را به وسیله­ی همین دستگاه انجام داده و تمامی دستگاه­ها مانند:  نوار نقاله و بالابر برقی و دیگر تجهیزاتشان همگی نیاز به برق دارند، و نبود آن می­تواند کار حفاری را با مشکل جدی روبه رو کند.

مراقبت ­های بهداشتی

دسته­ی دیگر که مراقبت­های بهداشتی است. که با جان انسانها در ارتباط است. بسیاری از دستگاه­هایی که به بیماران با شرایط وخیم وصل است، به وسیله­ی برق کار می­کند و بیمار را زنده نگه داشته است. وجود برق بدون اختلال یکی از مهمترین نیازهای پزشکی امروز، در بیمارستان­ها است. مواردی که گفتیم باعث شده که صنعت بهداشت و درمان یکی از خریداران ثابت و مهم این صنعت باشد، البته قیمت دیزل ژنراتور بنا به کارایی آن در هر قسمت و برند متفاوت است.

تجارت

یکی دیگر از بازارهایی که تکیه بر این نوع از ماشین­ های مولد دارد، قطعا تجارت است. چراکه در یک مرکز مانند:  بورس و سهام ممکن است یک ساعت نبود برق،  باعث تغییر سود سهام یک شرکت شود، یا ضرر هنگفتی از نظر مالی به قسمتی از تجارت بزند نکته­ی لازم به ذکر آن است، که امنیت تمامی مراکز مالی و بانکی نیز  در گرو همین نوع از مولد­ها است. چراکه در تمام دزدگیر­ها و انوع و اقسام دوربین­ها مدار­بسته که برای امنیت یک مجموعه نصب شده­اند، کار آمد بودن همه به داشتن برق خلاصه می­شود. در غیر این صورت تمام هزینه­های پرداخت شده، برای امنیت بیشتر در محل­های مورد نظر بی فایده بوده و کارآمد نیست.

حوزه­ ی تامین انرژی

حوزه­ی تامین انرژی یکی­دیگر از آن صنعت­هایی است، که برای هر کدام از کارهایی که انجام می­دهد، نیاز به مولد دارد.  فرض کنید نیروهایی که اعظام می­شوند تا در نقطه­ای دور به حفاری بپردازند. یا گروهی که برای حفر چاه نفت به جایی فرستاده می­شوند. همانطور که می­بینید، هیچ کاری نیست که در این حوزه بدون مولد­های برقی بتوان انجام داد. مولد­های برقی دیزل ژنراتور­ها پایه و اساس حفاری و اکتشاف منابع انرژی در جهان هستند. چرا که تمام ابزار الات نیاز به برق برای کاربری داشته و بدون برق توان انجام پروژه های بزرگ را ندارند.

امروزه به دلیل استفاده­ی بسیاری از صنایع، و البته نیاز­های کوچک به این دستگاه مانند: استفاده­ی­آن در مجتمع­های مسکونی، این دستگاه را دارای بازار بسیار خوبی کرده، و تقریبا تمام صنایع دیگر و شغل­های مهم را به خودش وابسته کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط با محصولات
اطلاعات تماس