دیزل ژنراتور ولوو

همه چیز درباره دیزل ژنراتور ولوو

 

 

دیزل ژنراتور ولوو

همه چیز درباره دیزل ژنراتور ولوو

دیزل ژنراتور ولوو

دیزل ژنراتور ولوو در نبود برق با هزینه بسیار کم نیروی الکتریکی لازم را فراهم می نماید.

دیزل ژنراتور ولوو یکی از تجهیزات محبوب کارخانجات دنیا

دیزل ژنراتور ولوو دارای شهرت و محبوبیت جهانی می‌باشد و کم ‌تر کسی است که کار صنعتی انجام دهد اما این وسیله را نشناسد. این محصول دارای پیشرفته‌ترین امکانات و تجهیزات می‌باشد. این دیزل ژنراتور تحت عنوان ولوو پنتا تولید می‌شود. لازم به ذکر است که دیزل ولوو توانایی کوپل شدن را داشته و دارای موتوری سبک وزن با راندمان زیاد می‌باشد. شرکت سازنده این وسیله یعنی، پنتا، یکی از ابر تولید کنندگان این وسیله می‌باشد. این شرکت محصولات تولیدی خود را در 11 مدل خلاصه کرده است. که اعدادی هم چون: 250 تا 700 کیلو وات آمپر، انواع مختلف موتورهای استفاده شده در دیزل ژنراتور مذکور را نشان می‌دهد. این وسیله علاوه بر سادگی خاصی که دارد و نقطه قوت آن نیز شده است، جزو کارآمدترین و مهم‌ترین محصولات شرکت نام برده شده نیز می‌باشد. توجه داشته باشید هر چه قدر که توان موتور به کار رفته در دیزل ژنراتور بیش‌تر باشد، هزینه خرید آن نیز بیش‌تر خواهد بود.

 

دیزل ژنراتور ولوو

 

دیزل ژنراتور ولوو یکی از بهترین و پر طرفدارترین دیزل ژنراتورهای موجود در حال حاضر می‌باشد.

بررسی ساختار و کار دیزل

دقت داشته باشید که دیزل و بررسی آن به شناخت کلی از دیزل ژنراتور وابسته است. درباره این مسئله تنها باید بدانید که دیزل ژنراتور وظیفه تامین برق در زمان عدم وجود انرژی الکتریکی را بر عهده دارد. هم چنین گفتنی است که این وسیله دارای دو بخش مهم از جمله: محرک موتور مکانیکی و متحرک آلترناتور ژنراتور می‌باشد. در داخل دیزل ژنراتور ساخت شرکت معروف و معتبر ولوو از قطعه‌ای تحت عنوان ای یو سی استفاده شده است. و از این وسیله گاهی نیز تحت عنوان موتور برق یاد می‌شود. سیستم کنترل و حفاظت مربوط به دیزل ژنراتور، توسط قطعه‌ای به نام ای یو سی با برد کنترل دیزل ژنراتور متفاوت است و هر یک وظیفه خاصی را بر عهده خواهند داشت.  به طور معمول از انواع دیزل ژنراتور مارک ولوو برای مصارف مربوط به برق اضطراری و مصارف دائمی استفاده می‌شود.

 

دیزل ژنراتور ولوو

دیزل ژنراتوری که با انواع سوخت فسیلی کار می‌کند بسیار بهتر و کاراتر از انواع بنزینی می‌باشد.

ساختار کاری دیزل ژنراتور ولوو

دیزل ژنراتوراز موتور دیزلی و ژنراتور الکتریکی تولید می‌شود.  سوخت اصلی این وسیله سوخت فسیلی می‌باشد. موتور موجود در دیزل ژنراتور از نوع موتور احتراق داخلی است به همین دلیل موتور احتراق در داخل وسیله، در داخل قسمت اصلی مانند سیلندر، که در آن توان تولید می‌شود سوخته خواهد شد. لازم به ذکر است که این موتوری که در دیزل ژنراتور شرکت ولوو استفاده شده است  خیلی متفاوت‌تر از یک موتور احتراق در خارج دستگاه می‌باشد. آن دسته از موتورهایی که به وسیله لوکوموتیوهای بخار در قدیم تولید شده‌اند مانند موتور خارجی دیزل ژنراتور می‌باشند. گفتنی است که سوخت در داخل خود مخزن سیلند می‌سوزد. احتراق در داخل وسیله باعث می‌شود  نیروی خیلی کم‌تری از بین برود. علت این امر این است که همه اتفاقات در داخل یک محفظه و درون خود دستگاه روی می‌دهد. به همین دلیل است که موتورهای احتراق در داخل دستگاه، بسیار کارآمدتر از انواع احتراق خارجی می‌باشد. توجه داشته باشید که موتورهایی تحت عنوان دیزلی، تا حدود 2 برابر موتورهای بنزینی کارآمدتر بوده و تا 40 درصد نیز کارایی خواهد داشت. به بیان ساده این مسئله یعنی این که شما قادرید بسیار بیش‌تر از یک مقدار سوخت استفاده کنید.

لازم به ذکر است که در موتورهای از نوع دیزلی در دیزل ژنراتور ولوو، دارای میزان تراکم بیش‌تری نسبت به بنزین می‌باشد. این موضوع باعث شده تا این نوع موتور، انرژی بیش‌تری نیز تولید کند. گفتنی است که ویژگی روان کاری، در موتور دیزلی، بهتر از انواع بنزینی آن می‌باشد بنابراین می‌توان گفت که موتور دیزلی به طور عادی، میزان برخورد با سطح کم‌تری میز پیدا خواهد کرد. به طور کلی موتورهای دیزلی یا همان دیزل ژنراتور بسیار از انواع بنزینی آن مقرون به صرفه‌تر و بهتر می‌باشد.

اجزای دیزل ژنراتور ولوو

دیزل ژنراتور دارای قطعاتی از جمله: موتور دیزلی، مخزن سوخت، تنظیم کننده ولتاژ، سیستم خنک کننده، مخزن سوخت، سیستم کنترل کننده، سیستم روغن کاری، سیستم اگزوز می‌باشد.

 

دیزل ژنراتور ولوو

استارت دیزل ژنرات

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *