موتور برق دیزلی بی صدا

موتور برق دیزلی بی صدا | عواملی که بر قیمت موتور برق دیزلی بی صدا تاثیر می گذارند

برای آشنا شدن با موتور برق دیزل و نحوه عملکرد آن بهتر است در ابتدا به تعریفی از آن بپردازیم. موتور برق دیزلی یکی از موتور برق های پر کاربرد است که سوخت مصرفی آن گازوئیل است. این نوع موتور در تولید برق عملکرد رضایت بخشی داشته و همچنین به دلیل نوع سوختی که مصرف می کند. و همچنین تفاوتی که در ساختار درونی موتور آن ها نسبت به سایر موتور برق ها وجود دارد، به موتور برق گازوئیلی معروف هستند. در میان انواع موتور برق های دیزلی محبوبیت از آن موتور برق دیزلی بی صدا است.

موتور برق گازوئیلی بی صدا

در موتور برق های گازوئیلی نوع سوخت و اشتعال آن تاثیر زیادی بر فعالیت موتورها و میزان صدای تولید شده توسط آن ها دارد. اگر قرار باشد موتور برق های دیزلی را با موتور برق های بنزینی در مقام مقایسه قرار دهیم، باید بگوییم این نوع موتورهای برقی از سر و صدای بیشتری برخوردار هستند. در برخی از اماکن استفاده از موتور برق های دیزلی به دلیل میزان سر و صدای آن ها مجاز نبوده و موتور برق های بنزینی ترجیح داده می شوند.

لیست قیمت و کارآیی انواع موتورهای برقلیست قیمت و کارآیی انواع موتورهای برق

راه های رسیدن به موتور برق دیزلی بی صدا

کمپانی های سازنده و تولید کننده موتورهای برق دیزلی در ارتباط با صداهای گوش خراش و آزار دهنده موتور برق دیزلی چاره ها اندیشیده و در صدد رفع حل این مشکل به طرق گوناگون بوده اند. این سازندگان در این زمینه به دستاوردهایی رسیده و آن ها را اجرایی و عملی کرده اند. در ادامه به بررسی دو نمونه از روش های مطرح شده توسط کارشناسان این حوزه در راستای محقق کردن هدف خود در رابطه با به حداقل رساندن صدای موتورهای برق دیزل می پردازیم:

روش اول:

کانوپی یکی از روش هایی است که با استفاده از آن می توان صدای بلند موتور برق را کم کرد و آن را به یک موتور برق دیزلی بی صدا تبدیل کرد. در واقع کانوپی یک محفظه جعبه ای مانند است که موتور برق دیزلی را در درون خود جای می دهد و تا حد زیادی از صدای بلند موتور می کاهد. کانوپی یک راه بسیار آسان جهت دستیابی به یک موتور برق دیزلی بی صدا است اگر چه وجود آن موجب افزایش وزن موتور می گردد.

روش دوم:

روش دوم برای کم کردن و به حداقل رساندن صدای موتور برق دیزلی، قرار دادن موتور برق در فضایی در بسته یا اتاقکی مخصوص حین فعالیت است. ممکن است با گذاشتن موتور برق در فاصله ۷ یا ۸ متری از خود صداهای تولید شده از آن نیز کمی کمتر به گوش برسد و فرد یا افراد را بیازارد. از این نکته بسیار مهم در به کار بردن روش دوم برای بهره مندی از یک موتور برق دیزلی بی صدا غافل نشوید که حتما زمان ساخت اتاقک و قرار دادن موتور برق درون اتوقک، یک دریچه برای عبور جریان هوا و تنفس موتور برق تعبیه کنید، زیرا اگر چنین دریچه ای وجود نداشته باشد احتمال داغ شدن موتور برق و خفگی آن بسیار زیاد می شود.

موتور برق بنزینی بی صداموتور برق بنزینی بی صدا

عوامل تاثیرگذار در قیمت موتور برق دیزلی بی صدا

عواملی وجود دارند که بر قیمت موتورهای دیزلی بی صدا یا کم صدا تاثیر می گذارند. مهم ترین این عوامل عبارتند از:

  • محفظه ای که موتور در درون آن جای می گیرد و از آن به عنوان محفظه عایق صداگیر یا کانوپی یاد می شود.
  • نوع سیستم خنک کننده ای که در موتور برق دیزلی به کار رفته است.
  • سطح کیفی و میزان مقاومت و تداوم قطعاتی که در ساخت موتور مورد استفاده قرار گرفته اند.
  • میزان قدرت و توان خروجی موتور
  • نوع تکنولوژی که در طراحی اگزوز موتور برقی دیزلی بی صدا به کار می رود.
  • کمپانی و برندی که موتور برق دیزلی را تولید کرده است.
  • تک فاز یا سه فاز بودن موتور تولید شده
  • قیمت دلار بر روی موتورهای برق دیزلی به ویژه آن دسته از موتورهای برق دیزلی وارداتی تاثیری مستقیم و غیر قابل انکار می گذارد.

فروش اینترنتی انواع موتور برق بی صدافروش اینترنتی انواع موتور برق بی صدا

سخن پایانی

معمولا بخش عمده ای از سر و صدای ناشی از فعالیت موتور برق دیزلی از اگزوز آن خارج می شود. در دوره کنونی فناوری روز دنیا وارد میدان شده و در ارتباط با به کارگیری و بهره مندی از اگزوزها در صنایع و تجهیزات گوناگون تمهیداتی کارآمد ارائه داده است. با ایجاد تغییراتی در اگزوز موتور با استفاده از علم و فناوری می توان حجم زیادی از صدای موتور برق دیزلی را کاهش داد و در نهایت به یک موتور برق دیزلی بی صدا دست یافت. تکنولوژی نوین بیشتر در حوزه متریال به کار رفته در اگزوز جولان داده و خودنمایی کرده است. این مسئله را در نظر داشته باشید که بهره گیری از این علوم و فنون پیشرفته، بر قیمت موتور برق دیزلی تاثیر چشمگیری می گذارد.

 

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *