ژنراتور گازی دائم کار کوچک

آنچه برای شناخت ژنراتور گازی دائم کار کوچک لازم است

ژنراتور گازی دائم کار کوچک، به ژنراتوری گفته می شود که قادر به کار کردن به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته و بدون خاموشی می باشد. با توجه به اینکه این نوع ژنراتورها مرتب در حال فعالیت هستند، از طراحی و امکانات خاصی بهره مند می باشند. بنابراین تکنولوژی ژنراتورهای دائم کار کاملا متمایز از ژنراتورهای معمولی می باشد. این نوع ژنراتور گازی، اغلب در مصارف صنعتی مانند پروژه های راه و ساختمان، تولید ارز دیجیتال و تولید برق در اداره های برق مورد استفاده قرار می گیرد.

بررسی اجزاء مختلف ژنراتور گازی دائم کار

1. روتور:

نوعی قطعه چرخشی حرکتی در سیستم ژنراتور است که وظیفه ایجاد تعامل بین سیم پیچ ها و ایجاد میدان مغناطیسی به منظور انتقال انرژی به استاتور را بر عهده دارد.

2. استاتور:

مهم ترین قطعه ژنراتور گازی دائم کار کوچک، استاتور است که دارای سیم پیچ ثابت بوده و وظیفه ایجاد انرژی الکتریکی در خروجی سیستم با استفاده از انرژی مغناطیسی حاصل از چرخش روتور را بر عهده دارد.

3. کارت تنظیم ولتاژ خودکار:

این نوع قطعه الکتریکی، ولتاژ مورد نظر را در قسمت خروجی برق ژنراتور به صورت خودکار تنظیم کرده و این فرایند تنظیم ولتاژ را با توجه به میزان جریان و دمای دستگاه انجام می دهد. همچنین این قابلیت برای انواع ژنراتور گازی کار کوچک که ولتاژ بالاتری دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

4. استارت:

استارت نوعی قطعه برقی، پنوماتیکی و هیدرولیکی است که برای راه اندازی موتور و عمل چرخش میل لنگ ها تا زمان احتراق و روشن شدن موتور را بر عهده دارد. همچنین ژنراتورهای گازی اغلب از استارت گازی استفاده می کنند.

5. اگزوز:

یکی از لازمه های ژنراتور گازی دائم کار کوچک، وجود اگزوز در خروجی دستگاه به منظور جلوگیری از ایجاد صداهای وحشتناک می باشد. عملکرد اگزوز برای ژنراتورها به گونه ای است که ابتدا فشار دود خروجی از موتور را طی مراحلی کاهش داده و سپس صدای کارکرد دستگاه را کاهش می دهد.

6. تابلو برق:

تابلو برق، صفحه ای است که در سیستم ژنراتور برقی قرار گرفته و قطعاتی مانند سیستم فرمان دهنده، کنترل پنل، فیوز، شارژر باتری و دیگر لوازم برقی ژنراتور گازی دائم کار کوچک، روی آن قرار می گیرند.

نصب و راه اندازی آسان ژنراتور گازی دائم کار

نصب و راه اندازی آسان ژنراتور گازی دائم کار

7. کنترل پنل:

کنترل پنل در حقیقت مرکز فرمان ژنراتور گازی است که وظیفه نشان دادن اعلانات و هشدارهای خرابی، وجود مشکل در یک قسمت و میزان کارکرد دستگاه را بر عهده دارد. همچنین با استفاده از صفحه نمایشگر مخصوص، می توان دستگاه را روشن کرده و تنظیمات آن را تغییر داد.

مزایای استفاده از ژنراتور گازی دائم کار کوچک

 • قابلیت نصب، سرویس، نگهداری و استفاده بسیار آسان
 • قابلیت دسترسی آسان به گاز شهری در تمام نقاط ایران جهت تامین گاز دستگاه
 • به صرفه بودن، قیمت پایین تر و صرفه جویی دستگاه در مصرف سوخت
 • دارای ایمنی بسیار بالا و حذف خطرات ناشی از وجود بنزین در دستگاه
 • دارای طول عمر بالای دستگاه نسبت به ژنراتورهای دیزلی و بنزینی
 • دارای موتور و دستگاه بدون بو و دود و همچنین پاک بودن آن نسبت به سوخت های فسیلی دیگر
 • کمک به حفاظت از محیط زیست
 • قابل نصب در تمام مکان ها از جمله صنایع غذایی
تجهیزات ژنراتور گازی دائم کار

تجهیزات ژنراتور گازی دائم کار

معایب استفاده از ژنراتور گازی دائم کار کوچک

 • نیازمند مراقبت بیشتر نسبت به ژنراتورهای دیگر به دلیل حساسیت بالا
 • احتمالا ایجاد اشتعال و انفجار در مکان های نامناسب
 • نیازمند یک فضای استاندارد و مشخص برای نصب به دلیل حجم بسیار بالا
 • وجود اشکال در نصب این ژنراتورها، موجب کاهش کارایی و عملکرد آنها می شود.
 • در برخی موارد امکان دسترسی به گاز نسبت به گازوئیل سخت تر بوده و مشتریان ترجیح می دهند از ژنراتورهای دیزلی استفاده کنند.
موتور برق گاز سوز

موتور برق گاز سوز

کلام آخر

بنابراین ژنراتور گازی دائم کار کوچک، یک محصول بسیار کاربردی در صنعت بوده و اغلب در ساختمان های مسکونی، تجاری، سازمان ها، ارگان های دولتی، فروشگاه ها، رستوران ها، کارگاه ها، هتل و کسب و کارهای خصوصی مثل تولید ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی هم به دلیل سهولت نصب، نگهداری و ایمنی بالا بیشتر از سایر ژنراتورها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین قیمت ژنراتور گازی دائم کار کوچک با توجه به توان هر کدام، متفاوت می باشد.

 

محصولات مرتبط:

ژنراتور ۱۵ کاوا مکالته ایتالیا

موتور برق کاما ۳ کیلووات

مقالات مرتبط:

رنج دیزل ژنراتور

موتور برق نفتی چیست و چه کاربردی دارد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *